Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Oslavy 135 roků založení SDH Velké Opatovice

V rámci oslav 700 roků od první písemné zmínky o Velkých Opatovicích se ve dnech 31. července až 3. srpna 2008 konaly oslavy 135 roků založení Sboru dobrovolných hasičů a oslavy 40 roků družby mezi hasičskými sbory Velké Opatovice a Elbingerode ze Spolkové republiky Německo. Ve čtvrtek 31. července přijeli v odpoledních hodinách do Velkých Opatovic zahraniční delegace hasičů z německého Elbingerode a slovinské Kotredeže. Samostatný program byl připraven pro dospělé i pro mladé hasiče.
      V pátek 1. srpna vyjeli dospělí hasiči na poznávací zájezd po okolí Velkých Opatovic. Pro mladé hasiče byl v zámeckém parku postaven velký vojenský stan, kde celou dobu pobývali. Dopoledne společně trénovali požární útok a odpoledne jeli do ZOO Brno a na přehradu.
      V sobotu 2. srpna byla v 9 hodin ve stálém kině vernisáž výstavy o historii i současnosti Sboru dobrovolných hasičů Velké Opatovice a v 10 hodin začala slavnostní valná hromada. V čestném předsednictvu zasedli, starosta KSH Jihomoravského kraje Josef Gargula, starosta OSH Blansko František Nečas, jeho náměstek Oldřich Reibl, starosta SDH Velké Opatovice Mgr. Milan Vykydal, starosta Velkých Opatovic Mgr.Jiří Bělehrádek a jednatel SDH Velké Opatovice Jaroslav Bárta. Obsáhlou zprávu o činnosti sboru za 135 roků přednesl starosta sboru Mgr. Milan Vykydal. Potom byla některým hasičům předána vyznamenáni. Vyznamenán byl i sbor dobrovolných hasičů. Stuhu k historickému praporu III. stupně připnul starosta KSH Jihomoravského kraje bratr Gargula. Dva hasiči z německého Elbingerode dostali medaili za mezinárodní spolupráci.
      Po společném obědě všichni odešli na hřiště v zámeckém parku, kde proběhlo mezinárodní setkání hasičské mládeže. Tato akce byla původně naplánována jako mezinárodní závody. Vzhledem k tomu že v jednotlivých zemích jsou rozdílná pravila soutěží a výcviku, proto jednotlivá soutěžní družstva předvedla jak cvičí doma. Tohoto setkání se zúčastnili mladí hasiči z německého Elbingerode, ze slovinské Kotredeže a Českou republiku zastupovali mladí hasiči z Velkých Opatovic a Roubaniny. Na závěr setkání předvedli mladí hasiči z Velkých Opatovic hašení pomocí hasičských cisteren.
      Oslavy byly večer zakončeny diskotékou.

Za SDH Velké Opatovice Reibl Oldřich

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme

Počasí