Potřebuji vyřídit
Nejčastější žádosti od občanů
Městský úřad
Úřední deska, nařízení a další tiskopisy
Kultura a volný čas
Zpříjemněte si chvíle ve městě nebo okolí
Občan a město
Vše co se týká města a vás
Městské koupaliště
Poplatky, otevírací doba a veškeré informace o koupališti

Vaše názory a připomínky

Vážení občané, toto je prostor pro Váše názory a připomínky.

Na tyto podněty může odpovídat kdokoli, protože se jedná o prostor veřejný. Tento způsob komunikace neslouží pro vyřizování oficiální komunikace mezi Vámi a úřadem našeho města.

Děkujeme Vám za Vaše názory a připomínky, které budou sloužit pro potřeby našeho úřadu.

UPOZORNĚNÍ

Od 1. června 2017 budou zveřejňovány pouze příspěvky, kde bude uvedeno jméno, příjmení a adresa bydliště autora příspěvku.

Kód
GDPR - CO S TÍM ? (Pavel Češka, Jevíčská 685, | 5/22/2018 11:54:59 AM)
Dobrý den,
rád bych se pozetal, jakým způsobem budete řešit službu ,,Vaše názory,, kde požadujete zadání plného jména, příjmení a adresy vzhledem k novému zákonu o ochranně dat GDPR.
děkuji.
Pavel Češka
Rekonstrukce webových stránek (Zdeněk Živný,Ed. Ušela 303,67963 Velké O | 5/16/2018 1:05:23 PM)
Dobrý den,
velmi děkujeme , že po čtyřletém připomínkování na zastupitelstvech města společně s ing.Jendřejasem a ing. Kopeckým , došlo na rekonstrukci web. stránek města. Uřední deska, jako z jedna nejdůližetějšiách rubrik není stále aktuální.Můžu tímto poprosit o odpověď, proč rekonsrukce trvá tak dlouho.
Za odpověď předem děkuji a přeji hezky den
Zdeněk Živný
RE: Rekonstrukce webových stránek (Zdeněk Živný.Ed. Ušela 303, 67963 Velké | 5/18/2018 3:36:34 PM)
Dobrý den,
omlouvám se tímto za zkomolení slova "nejdůležitější ,,ve třetí větě.

S pozdravem
Živný
RE: Rekonstrukce webových stránek (Autorizovaná odpověď: Břetislav Strnad, tajemník | 5/21/2018 11:17:34 AM)
Dobrý den,
Děkujeme za upozornění, Elektronická úřední deska je již plně funkční.
Problém vznikl na našem serveru s přechodem na https komunikaci.
Svoz komunálního odpadu (Hana Blažková, žleb 264 | 5/7/2018 3:35:43 PM)
3.5. mi přišel od MÚ email tohoto znění: Vážení občané,pravidelný páteční svoz komunálního odpadu se uskuteční až v sobotu 5.května. Tak popelnice zůstaly schované a vytáhli jsme je na ulici v pátek večer, kde plné zůstaly do neděle, kdy zas putovaly zpět do domu. Kontrolovalaa jsem si na vašem webu i hlášení městského rozhlasu, kde také byla hlášena změna svozu, která tedy, bohužel neproběhla. Proč?


Svoz odpadu (Pavel Marek V.Opatovice Dlouhá 115 | 5/6/2018 6:37:31 AM)
Kde se stala chyba? Svoz 4.5 přesunut na 5.5 odvoz byl 4.5.A co teď s plnou popelnici.
RE: Svoz odpadu (Autorizovaná odpověď: Břetislav Strnad, tajemník | 5/7/2018 11:07:06 AM)
Pozadavek o podání informace veřejnosti o změně termínu svozu komunálního odpadu jsme obdrželi od spol. SUEZ ve čtvrtek 3.5. Z části se podařililo zajistit svoz již v pátek a jeho dokončení mělo proběhnout v sobotu 5.5. Pokud by se vyskytly nějaké nesrovnalosti, bude toto řešeno výše jmenovanou firmou ještě v ponděli 7.5.2018
Hřiště pro děti na náměstí Míru (Martina Jurková, náměstí Míru | 5/2/2018 1:12:50 PM)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli v letošním roce plánuje město opravu hřiště na náměstí Míru? Jsem maminkou 19 měsíčního syna, ven chodíme každý den, dopoledne na chvilku, odpoledne většinou trávíme celé venku. Hřiště na našem sídlišti je v katastrofálním stavu. Děti si hrají v zarostlém písku, kam chodí vykonávat svoji potřebu domácí mazlíčci, lavička je rozbitá (hrozí nebezpečí úrazu). Dětí je na sídlišti v současné době poměrně hodně, tak moc nechápu, proč město neinvestuje i sem. Nemyslím si, že by bylo nutné ( i když bych to uvítala) velké hřiště jako je třeba pod Základní školou, ale zrenovovat a zakrýt pískoviště, přidělat houpačku, skluzavku případně nějakou průlezku by neměla být tak velká investice. Jsem z pohledu na to kde a v jakém prostředí si hrají naše děti smutná až znechucená. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jurková Martina
RE: Hřiště pro děti na náměstí Míru (Kateřina Gerbrichová, starostka, Mlýn 70 | 5/16/2018 12:23:17 PM)
Vážená paní Jurková, v loňském roce město pořizovalo nové horní prvky ve všech místních částech (Brťov, Korbelova Lhota, Bezděčí, Velká Roudka a Svárov) a dále se pořídily nové herní prvky na Šraňkách a Hliníkách s tím, že se staré prvky odstranili. V minulém roce jsem avizovala, že v letošním roce se zaměříme na nám. Míru. Již proběhlo šetření na místě s tím, že se z celého sídliště odstraní staré herní prvky, nepoužívané sušáky a bude vybudováno jedno nové místo s novými herními prvky vč. nového pískoviště. Termín realizace je závislý od dodacích lhůt výrobců, předpokládám, že by realizace měla proběhnout v červenci tohoto roku.
Veřejná zeleň – ul. Dlouhá (Ing. K. Gerbrichová, starostka, Mlýn 700 | 4/25/2018 2:31:30 PM)
Kácení na ulici Dlouhá ve Velkých Opatovicích se provádí na základě projektu – obnova zeleně. V rámci tohoto projektu bylo odborníky navrženo kácení sakur z důvodu jejich zdravotního stavu a stáří. S projektem obnovy zeleně na ul. Dlouhá a ul. Mládežnická vedení města seznámilo občany na besedě, která se uskutečnila v roce 2016. V letošním roce již došlo na částečnou realizaci tohoto projektu. Kácení bylo provedeno a v dalších měsících bude následovat výsadba nových mladých stromů (bude se jednat o sakury a divokou třešeň). U 1.MŠ se realizuje projekt vybudování nových parkovacích míst. V rámci tohoto projektu bylo navrženo kácení 2 vzrostlých stromů. Vedení města rozhodlo o kácení pouze nezbytně nutném, tedy jen jednoho smrku a v místech kácení bude letos realizována investiční akce – vybodování nových 13-ti parkovacích míst na ul. Dlouhá. Projekt dále řeší vybudování další parkovacích míst a to podél celé školky i ze strany nám. Míru.
Kácení stromů (Tomáš Krejčíř Jubilejní 415 Velk&# | 4/18/2018 10:04:04 PM)
Když jsem četl tuším ve Zpravodaji seznam kácení stromů tak o likvidaci smrků u MŠ jsem si myslel, že jde o překlep. Dnes jsem zjisti, že jsem se mýlil. Ať už o kácení rozhoduje kdokoliv - nemám ponětí kdo - ale porazit zdravý vzrostlý a nikoho neohrožující smrk, nebo smrky to je barbarství. Stále se hovoří o zhoršující se životním prostředí, ale stromy se ve městě vesele kácí............. Předpokládám, že zeleň u MŠ musí ustoupit parkovišti. Jiný důvod mě nenapadá, prohlížel jsem si pařez a strom je naprosto zdravý!
Na odpovědi netrvám, protože ta strom nenahradí.
Knihobudka (Petra Přichystalová, Hliníky 515, Velk&# | 4/18/2018 2:01:14 PM)
Dobrý den, nezapojí se město do projektu "Knihobudka"?
Děkuji za odpověď.
RE: Knihobudka (Nárožná Olga, Městská knihovna | 4/20/2018 2:58:25 PM)
Dobrý den, o zapojení do projektu "Knihobudka" zatím neuvažujeme, ale je v plánu zřízení knižního koutku v prostorách zdravotního střediska.
RE: RE: Knihobudka (Petra Přichystalová, Hliníky 515, Velk&# | 4/27/2018 11:10:37 AM)
Dobrý den, děkuji za odpověď. Pokud by byla Knihobudka zřízena, věnuji do ní knihy.
Kácení stromů (Jarda Axman ml. , Dlouhá 282 Velké Opat | 4/17/2018 9:17:25 PM)
Prosím všechny zastupitele, aby se na chvilku zamysleli, zda strom u 1. mš bylo opravdu nutné skácet ......
http://www.opatovice.net/privat/strom.avi
Děkuji.
Jarda Axman ml.Kácení stromů (Jana Kovářová, Jubilejní 403, 67963 | 2/23/2018 5:11:00 PM)
Dobrý den, všichni jsme jistě zaznamenali kácení stromů v našem městě. Nevidíme to mnozí rádi. Jistě k tomu máte pádné důvody. Ráda bych se zeptala, kdy můžeme počítat s obnovou zeleně - výsadbou nových stromů.
RE: Kácení stromů (Ing. Jan Šafář, vedoucí THO MěÚ | 2/27/2018 8:51:10 AM)
Vážená paní Kovářová, ve většině případů dochází ke kácení stromů z důvodu jejich špatného zdravotního stavu, z důvodu nevhodné velikosti koruny stromu daného kultivaru v bytové zástavbě, a tím pádem z důvodu bezpečnosti zdraví a majetku. Nové výsadby jsou plánované v průběhu několik let, a především dle plánovaných investičních akcí. Výsadbu nové zeleně nebudeme provádět na místech, kde víme, že se budou provádět výkopové a jiné práce, aby nebyla nová zeleň poškozena. V letošním roce bude zrealizována výsadba zeleně v zámeckém parku dle připraveného projektu. Bližší informace Vám sdělíme přímo na úřadu města, Odbor technicko – hospodářský.
pomoc při zimní údržbě. (Zdeněk Živný,Ed. Ušela 303,67963 Velké O | 2/16/2018 11:21:54 AM)
Dobrý den,
chci se připojit k výzvě pana tajemníka k pomoci občanů při uklízení sněhu na chodnících v majetku města.Mám dotaz ohledně bezpečnosti.Jestliže si při tom přivodím úraz a nebo způsobím úraz jiné osobě,jak se v takovém případě bude postupovat s odškodněním.
Za odbornou odpověď předem děkuji.

S pozdravem
Zdeněk Živný
RE: pomoc při zimní údržbě. (Břetislav Strnad, tajemník | 2/19/2018 10:05:05 AM)
Dobrý den, Jestliže si přivodíte úraz při odklízení sněhu na chodníku před domem, nebo způsobíte úraz (škodu) jiné osobě, řešíte si tuto situaci samostatně ze své úrazové nebo odpovědnostní pojistky. Město nemůže ze své pojistky řešit situace tohoto typu, protože v tomto případě není viníkem škodní události. Občan, který dobrovolně uklízí chodník, není v pracovněprávním vztahu vůči městu a nemůže být odškodněn. Pokud tento občan způsobí škodu jinému, je to opět na jeho odpovědnosti, byť napomáhá městu k lepší schůdnosti chodníků.
Pokud jste ale chtěl dotaz namířit na situaci, že si způsobíte úraz při běžné chůzi na chodníku, řeší se vše samozřejmě prostřednictvím města, které je na tyto situace pojištěno. Nicméně je třeba říci, že ne vždy pojišťovna vyhoví nárokům poškozeného. Odpovědnost za škodu se řídí obecně platným právním předpisem. Odpovědnost za škodu v souvislosti se závadou ve schůdnosti je upravena v §26 a 27 Zákona č.13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, kde je uvedeno : “ závadou ve schůdnosti se rozumí taková změna ve schůdnosti komunikace, kterou nemůže chodec předvídat při pohybu přizpůsobeném stavebnímu stavu a dopravně technickému stavu a povětrnostním situacím a jejich důsledkům“ a dále „ vlastník komunikace nebo chodníku odpovídá za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti, pokud neprokáže, že nebylo v mezích jeho možností tuto závadu odstranit, u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit, ani na ni předepsaným způsobem upozornit“.
Nejvyšší soud ČR v rámci sjednocování soudní praxe přijal právní názor k odškodňování úrazů chodců na kluzkých či neuklizených chodnících. Svým rozhodnutím poměrně striktně určil, kdy existuje možnost dosáhnout odškodnění. Pokud totiž chodec ví, že chodník není uklizený, je na něm námraza a přesto se na něm pohybuje tak, že tyto faktory nebere v úvahu, potom v případě úrazu nemůže odškodnění očekávat.
Nejvyšší soud dospěl k tomuto názoru na základě sporu občana z Ostravy (sp. zn. 25 Cdo 1713/2008), který kolem třetí hodiny ranní utrpěl úraz na neposypané místní komunikaci a žaloval majitele chodníku o bolestné. Podle soudu chodec věděl, v jakém stavu je chodník a bylo prokázáno, že věděl o namrzlém stavu a mohl tedy předvídat, že chůze na takovém chodníku vyžaduje zvláštní opatrnost. Navíc v této noční době, kdy teplota klesla pod bod mrazu, ani nebylo v silách majitele chodníku námrazu odstranit.
Odškodnění by tedy chodec mohl očekávat pouze v případě, že dojde k nečekané změně, kterou nemohl předpokládat (například dojde k náhlé změně počasí a chodník se nečekaně změní v ledovku) a účinně na ni reagovat. Pokud totiž vstupuje na chodník, který nese znaky zimního počasí, pak se musí chovat podle této situace, která je mu předem známa a té přizpůsobit pohyb a své chování.
Pokud by se komukoliv stal úraz na chodníku v majetku města, může se obrátit na Finančně správní odbor MěÚ Velké Opatovice, kde mu tuto problematiku vysvětlí a poučí jej, co vše je k odškodnění zapotřebí.
Stavební pozemky (Jaroslav Vetchý, Šebetov 35 | 1/11/2018 6:20:41 PM)
Dobry den, kdy budou pripraveny nove stavebni pozemky ve Velkych Opatovicich a jaka bude priblizne cena? Dekuji
RE: Stavební pozemky (Břetislav Strnad, tajemník | 1/17/2018 7:40:56 AM)
Dobrý den,
stavební pozemky pro rodinné domy v lokalitě RD Hliníky jsou ve fázi zpracování projektové dokumentace na inženýrské sítě. Ceny pozemků tudíž ještě nejsou známé.
V současné době je vypracovaná studie, která obsahuje situační návrh na 18 parcel pro rodinné domy. Pokud budete mít zájem se seznámit s touto studií, obraťte se na Odbor výstavby Městského úřadu Velké Opatovice, kde Vám budou zodpovězeny i další případné dotazy týkající se této problematiky.
RE: Stavební pozemky (Jaroslav Vetchý, Šebetov 35 | 1/23/2018 10:02:14 AM)
Dobry den, dekuji. Kdyz je to ve fazi zpracovani, vite priblizne rok, kdy bude mozne odkoupit si stavebni pozemek? Dekuji
RE: Stavební pozemky (Břetislav Strnad, tajemník | 1/29/2018 11:10:50 AM)
Dobrý den,
k dnešnímu dni mohu jen zopakovat sdělení, které jsem Vám poskytl 17.1.2018 s tím, že termín prodeje pozemků nebude se vší pravděpodobností zahájen v roce 2018.
Stop solení!! (Zuzana Smékalová, Nádražní, Ve | 12/17/2017 10:44:00 AM)
Nevidím jediný pádný důvod k tomu, aby se nadále pokračovalo v navyšování solení v naší obci, zatímco v jiných obcích se snaží od této metody ustupovat, my solíme čím dál víc. Například na naší ulici při sebemenším poprašku už se jede a už se solí. Snad stačí sníh jenom odmést, snad každý člověk, který si umí najít informace třeba na netu o dopadech solení na životní prostředí by se měl zamyslet nad tím, proč si ještě zbytečně víc škodit. Ani legislativa takové množství vyloženě nepřikazuje, je to věc každé obce, jako třeba info na tomto odkazu https://www.okolobytu.cz/clank y/zimni-uklid-chodniku-ci-je-t o-povinnost-a-kdo-nese-vinu-za -uraz
RE: Stop solení!! (Zdeněk Živný,Ed. Ušela 303,67963 Velké O | 1/3/2018 9:18:48 PM)
Dobrý den,
také se přikláním k Vašemu názoru nadměrnému solení v našem městě.Každý kdo má zájem , tak si snadno zjistí co sůl způsobuje na majetku města a životním prostředí.Již při sebemenším popražku sněhu jsou chodníky a komunikace zasypávany solí,kdy při součastné mírné zimě je na komunikacích více soli než sněhu.Ale co na Vašem příspěvku je až zarážející,že nikdo z MU Vám nedokáže dát relevantní odpověď.Že by byl Přívětivý úřad jen pro úřad.
RE: RE: Stop solení!! (Kateřina Gerbrichová, starostka, Mlýn 70 | 1/4/2018 12:47:44 PM)
Vážený pane Živný, příspěvek paní Smékalové je prezentace vlastního názoru na problematiku používání posypové soli při zimní údržbě, které nekončí žádnou otázkou či žádostí o vyjádření.

Jestli Vás tato problematika zajímá, zasílám Vám vyjádření: Zimní údržbu na komunikaci na ulici Nádražní provádí její majitel, tj. Jihomoravský kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic. Město Velké Opatovice zabezpečuje zimní údržbu pouze na vyhrazeném páse pro chodce, aby zabezpečilo jejich bezpečnost.
Město Velké Opatovice provádí zimní údržbu na svých komunikacích dle Plánu zimní údržby, a to těmito způsoby: shrnování, zametání, posyp posypovým materiálem (písek, kamenná drť, piliny, posypová sůl). Výběr posypového materiálu se volí dle aktuální hydrometeorologické situace a vyhodnocení pověřenými pracovníky. Při použití posypového materiálu se vždy posuzuje míra dosaženého výsledku, tj. bezpečnost pro účastníky na komunikacích a míra efektivity a účinnosti vynaložených sil a prostředků.

RE: RE: RE: Stop solení!! (Zdeněk Živný,Ed. Ušela 303,67963 Velké O | 1/30/2018 9:30:35 PM)
Vážená paní starostko,velice děkuji za Vaší odpovědˇ, ale musím některé Vaše údaje upřesnit.Také jsem očekával odpovědˇodpovědného úředníka za tuto oblast a ne vrcholového představitele vedení města.

V obou diskuzních příspěvcích , tak jak jsem si ověřil , nešlo o komunikaci ulice Nádražní v majetku Jihomoravského kraje , ale komunikace města Velké Opatovice jako celku.
Ještě před podáním příspěvku jsem si Plán zimní údržby našeho města také přečetl, ale i plány jiných měst.V obou příspěvcích šlo o upozornění na skutečný stav a ne co je na papíře. V obou případech se také kritika netýká pracovníků, kteří fyzicky vykonávají zimní údržbu, ale spíše o organizaci řízení postupu zimní údržby.
Velice si vážím takových občanů, kteří svůj názor dovedou veřejně prezentovat ,což si myslím, že je jen ku prospěchu rozvoje našeho města.
S pozdravem
Zdeněk Živný
poděkování (Jiří Kopecký, Zádvoří 153, Vel | 12/8/2017 11:26:06 AM)
Děkuji za bleskurychlé vyřešení "utopeného" uzávěru na plyn na silnici v Zádvoří,kde každé projíždějící auto rozstřikovalo vodu na zeď. Žádal jsem o to od roku 2013 asi všechny zodpovědné úředníky a minulý týden bylo provedeno.Super! Díky hlavně Jardovi Bártovi, který podle mých informací s tím konečně pohnul. Víc takových lidí !!!
RE: poděkování (Zdeněk Živný,Ed. Ušela 303,67963 Velké O | 1/3/2018 9:23:53 PM)
Dobrý den,
taky chci tímto poděkovat vedení města,kdy po roce a půl po nahlášení došlo k opravě propadlé komunikace na ul. Ed. Ušela.
Hřbitov 30.10. 08,00 hod. (Dospiva Pavel, Hliníky 517, V.O. | 11/3/2017 11:16:15 AM)
Dobrý den,
zajímalo by mě proč nebyl ve stanovenou hodinu otevřen hřbitov- čekalo nás tam asi 10....

Kontaktujte nás

Telefonovat můžete na
+420 516 477 321
E-maily čteme ve schránce
mesto@velkeopatovice.cz

Odběr novinek

Odebírej novinky a akce pořádanými Městem Velké Opatovice.

Doporučujeme