Vážení občané, toto je prostor pro Váše názory a připomínky.

Na tyto podněty může odpovídat kdokoli, protože se jedná o prostor veřejný. Tento způsob komunikace neslouží pro vyřizování oficiální komunikace mezi Vámi a úřadem našeho města.

Děkujeme Vám za Vaše názory a připomínky, které budou sloužit pro potřeby našeho úřadu.

Vložit příspěvek
Most u cukrárny (Dana Newman | 25.5.2017 8:16:31)
Dobrý den,
chtěla bych moc poprosit, aby se konečně začal řešit stav mostu u cukrárny. Jsou v něm 2!!! dost velké díry a vzhledem k provozu na mostě je jen otázka času, kdy se stane neštěstí. Druhá díra byla nahlášena a neděje se vůbec nic. To že se do první dal výstražný kolík také nic neřeší. Nechápu, proč musí autobusy jezdit po Sokolské, která není nejširší, mají tam výjezd hasiči, kteří občas mají dost problém zaparkovat a vyjet s hasičskými vozy a navíc po otevření nové prodejny hospodářských potřeb a s tím spojeným parkováním zákazníků si to opět žádá jen čas, kdy se něco stane. A to vůbec nemluvím o tom, jak se nám třese dům při každém průjezdu autobusů...
Předem díky za odpověď, jak se tato situace bude řešit.
RE: Most u cukrárny (Břetislav Strnad, tajemník | 25.5.2017 13:55:50)
Dobrý den, problematika mostu "u cukrárny" je dlouhodobě řešena. Po opakovaných posouzení jeho stavu a odhadovaných nákladech (na jeho rekonstrukci nebo výstavbu nového mostu), rada města v dubnu 2017 schválila zadat vypracování projektové dokumentace na jeho rekonstrukci. Současně k tomuto účelu schválila zakoupení a montáž dopravního omezení. Toto bude instalováno odbornou firmou do cca 10.6. Výkopy po opravách plynového potrubí na ul. Sokolská budou vyspraveny (asfaltem) do cca 2 týdnů, v nejbližších dnech bude realizována oprava další poruchy v místě stanoviště kontejnerů na separovaný odpad. Upozorňuji, že plynové rozvody jsou v majetku Jihomoravské plynárenské a.s., opravy a rekonstrukce rozvodů plynu provádí jimi pověřená firma a město má minimální možnost ovlivňovat jejich rozhodnutí.
Stálé záplavy Dolensko (Pepa H. | 24.5.2017 10:41:50)
Tady je vidět, jak již od dob totality
město nemá zájem o zabránění škod po větších deštích
Není schopno se domluvit se zdejším Zeměděl.družstvem
a společně okolo silnice Záhumení pod družstvem, udělat strouhu,
která se svede do potrubí alespoň 0,5m vedené pod silnicí,
když už s tím třeba nesouhlasí majitelka pozemků,( 714+715 )
které by vedlo přes její pozemky, aby se tak zabránilo
stále nekonečným záplavám, které tam stále často bývají
RE: Stálé záplavy Dolensko (Václav Moudrý | 24.5.2017 19:11:09)
Josefe, to není od tebe moc rozumný postřeh na tuto věc
Chodíš vůbec také někdy mimo, než do práce a zpět ?
Pokud sis nevšiml, přes koleje tam jsou x let postaveny zábrany
V létě slouží i k dodávce energie, v zimě jako zásněžky, kdyby
přišly nečekaně veliké závějě a jazyky z těchto prodaných polí
Zamysli se tedy, než něco podobného napíšeš neuváženého
Přepočítej ovečky, jak na nebi mráčky, město pracuje tudíž moc dobře
Nemůže za to, že o pozemky z těchto polí se majitelé nestarají
a nevysadí tam vhodné plodiny, aby se z nich i zemina nesplavovala
Kabelová televize (občan V.O. | 23.5.2017 9:37:16)
V dubnovém zpravodaji bylo uvedeno,že kabelová televize počátkem května dojde k rozšíření televizní nabídky o nové programy zejména v HD kvalitě,dnes je 23.května,máte nějaké informace kdy k tomu doopravdy dojde ?
Usnesení Městské rady č.10 (Jaroslav Kopecký | 19.5.2017 13:06:14)
Dne 31.5.2017 nabude účinnosti zákon č.65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Nerozumím v této souvislosti schválení Městské rady ze dne 9.5.2017 a povolení výjimky z OZV č.2/2008 v rámci akce“ Dětský den“ , který se bude konat 4.6.2017.
RE: Usnesení Městské rady č.10 (Ing. Kateřina Gerbrichová, starostka města | 22.5.2017 12:17:48)
Vážený pane Ing. Kopecký, děkujeme za upozornění. Povolení výjimky přehodnotíme v souvislosti s platnou legislativou.
Airsoft v našich lesích (Pavel Češka | 16.5.2017 21:07:26)
dobrý den,
dovoluji si vložit menší příspěv ohledně Airsoftu, jenž naše vedení města dovolilo provozovat v našich okolních lesích. Překvapuje mě, že v době, kdy čteme o zvyšující se agresivitě mládeže se podporují tyto ,,zábavy,,. Airsoft není žádný ušlechtilý sport ani výchovná zábava pro mladé. Z čeho vznikla tato zábava ? To již nestačí mnohým zabíjet své soupeře v PC hrách ?? Zdá se vám normální, že dospělí i mladí běhají po lese, oblečeni jako vojáci různých přepadových komand a stříli po sobě ze zbraní, které nejsou k nerozeznání od pravých a cílem je ,,zastřelit co nejvíce svých protivníků ,, Stačí se podívat na foto na oficiálních facebookových stránkách města, kde je tato ,,úderní jednotka,, vyfocena a člověk má pocit, že se jedná o fotku odněkud z bojů na Ukrajině (tam se také takto vojenské bandy fotili) Pokud to provozují dospělí, ať si jezdí střílet k Brnu (tam již to funguje) nebo nikam jinam. V našem městěčku tato zábava nemá co dělat !!!!!!!
RE: Airsoft v našich lesích (starostka Ing. Kateřina Gerbrichová | 17.5.2017 14:34:40)
Vážený pane Češko, dovolím si reagovat na Váš příspěvek. Respektuji Váš názor, jen zmíním pár informací, které vedlo Radu města Velké Opatovice k rozhodnutí vyčlenit místo, kde může spolek Airsoft provozovat svou činnost. Airsoft se v našem okolí provozoval nelegálně již delší dobu a snaha pár jedinců to dělat podle pravidel byla pro nás výzva. Je důležité, že vznikl spolek, který má právní subjektivitu a tím pádem i odpovědnost za svou činnost. K vymezení části pozemku došlo na základě toho, abychom zabránili řádění po všech lesích a opuštěných objektech na našem území naprosto nekontrolovaně, abychom zabránili plašení zvěře a ničení lesního porostu kdekoli. S mysliveckým sdružením jsme vybranou lokalitu konzultovali a byla vybrána jako prozatím nejvhodnější z výše uvedených důvodů. Spolek se zavázal pozemek označit svou činností (informační cedule), řádně užívat a uklízet. Domnívám se, že „lítat po lese“ a to na označeném místě s tím, aby veřejnost nebyla přepadávána kdekoli a kdykoli jinde, je pro mládež či dospělé užitečnější, než trávit volný čas doma u PC her či popíjením nápojů v zákoutích našeho města. Na základě dohody mezi městem a spolkem došlo ke vzájemnému respektování jejich činnosti pod kontrolou.
Nemůžu souhlasit s tím, že ti, co mají airsoft jako koníček, ať si ho jedou užít k Brnu. To bychom, podle Vašeho vzoru, mohli přestat respektovat a podporovat i jiné spolky v našem městě, protože i ty se mohou využívat kdekoli jinde.
Dejme jim šanci ukázat, že jejich činnost a zájem má svůj význam a pokud se budou dodržovat zásady a dohody, tak ať se realizují.
RE: Airsoft v našich lesích (PAVEL | 18.5.2017 14:53:34)
NEZNÁM DŮVOD, KTERÝ VEDL PANA ČEŠKU, K NAPSÁNÍ TÉTO STÍŽNOSTI. VŽDYŤ JSEM SLYŠEL, ŽE SVÉ SYNY Z PRVNÍHO MANŽELSTVÍ VOZIL ZA AIRSOVTOVOU "ZÁBAVOU" DO BRNA. PROČ TEĎ TATO ZBYTEČNÁ DISKUSE.
RE: RE: Airsoft v našich lesích (pacel Češka | 23.5.2017 21:16:31)
zdravím neznámeho pisálka, překvapuje mě, že někdo disponuje a rozšiřuje informai, že jsem své syny z prvního manželství vozil na airsoftovou zábavu do Brna. Není to pravda a tento ,,jako že sport,, jsem u svých dětí nepropagoval. takže jste asi slyšel blbě....
RE: RE: Airsoft v našich lesích (Pavel Češka | 23.5.2017 21:22:43)
Vážená paní starostko,
děkuji za vaši obsáhlou odpověď. je z ní však patrné, že i vy považujete běhání po lese a střílení po sobě za zábavu jednoho spolku.Ano, žijeme v demoktracii a tak jako myslivce byví jednou ročně si zastřílet po zajících a srnkách a pak to pořádně oslavit, tak může bavit vybranou skupinu snad dospělých lítat po lese a pořádně si po sobě zastřílet. však o co jde, že ?? Až nepostřílené družstvo sebere soupeřovi vlajku, tak to přeci skončí, sundají se maskáče a jde se domů.
Nemám právo jakkoliv soudit ty, které tato zábava baví, je to jejich právo, jen se domnívám, že to sem zkrátka nepatří. s pozdravem. Pavel Češka
RE: Airsoft v našich lesích (Václav | 19.5.2017 9:57:41)
Nezlobte se pane Češka ale to co jste napsal, má k rozumnému názoru daleko. Jak již uvedla paní starostka - je dobře, že tenhle "sport" dělají na vyznačených místech a dle mého je to taky stokrát rozumnější než sezení u počítače, či popíjení alkoholu. Mě se spíš zdá, že se moc koukáte na televizi, kde pořád říkají jak hry ovlivňují mládež, apod. To přeci s tímto nemá nic společného. To bychom mohli takto převést cokoliv. Vždyť přeci klub modelářů dělá modely bojových tanků a lodí, fotbalisté zase nebezpečně faulují anebo judisté či jiné bojové sporty - to je přece obrovské násilí, které určitě viděli někde ve hře a teď je budou provozovat, no ne? A neměli bychom zapomenout na RC modely, protože tam jezdci jezdí nebezpečně rychle a i to znají určitě s počítačových her a budou to teď aplikovat na našich komunikacích! Na váš argument, ať si jezdí k Brnu - to snad ani není třeba komentovat, protože větší hovadinu jste z hlavy vyplodit nemohl, to se na mě nezlobte. Ale přeci, za chvíli bychom mohli všem modelářům, fotbalistům, flórbalistům, apod. říct ať jezdí do Brna. No a moment: na co se zde dělají kulturní akce? Vždyť u Brna jsou taky! Na co zde máme obchody? Proč nejezdíme do Brna?... Nejsem v klubu airsoftařů, ani s nimi nijak nedržím, ale nemyslím si, že by dělali něco špatného a vsadím se, že i vy jste jako malý střílel například z kapslových či kuličkových pistolí, nebo jste si hrál na indiány či polisty apod. Nemyslím tudíž, že by místní klub dělal něco špatného.
RE: RE: Airsoft v našich lesích (Pavel Češka | 23.5.2017 21:36:12)
pane Václave, asi jste něpochopil, co jsem napsal.
porovnáváte modeláře, kteří se chlubí svými vyrobenými modely a ,,provozují imaginární bitvy někde na louce nebo na přehradě, se zábavou, kdy zamíříte na člověka zbraň (byť jen kuličkovku airfoftku) a zastřelíte ho. Vítězí družstvo, kdo zastřelí více protivníků. Porovnáváte fotbalisty, florbalisty a jiné sporty s touto zábavou. Ani v bojových sportech není přeci cílem někoho ,,odděůat,, Naučme se vidět symboliku, ne vše přehlížet. Líbí se vám,že je možné ve vietnamské večerce koupit kuličkovku ?? Je stejná jako originální pistole. K přepadení banky by to dtačilo. Znáte nějaké dítě, kterému kulička z kuličkovky ublížila ? Já ano. I proto nepodporuji tyto zábavy. Ohledně Brna jsem psal proto, že tam je jediné airfoftové megahřiště (v lese), které znám, tak proto. Jinak i já jsem jako každý kluk malý běhal s dřevěným klacíkem, který znázorňoval pistoly a vola ratatata, hráli jsem si na vojáky, ale to byl úplně jiný level, než-li airsoft.
ale jak píše paní starostka, dejte jim šanci, třeba vás nezklamou a budeme v okolí slavní, že kromě koupaliště, kartografického centra, zámeckého parku je též možno si k nám přijet ,,zastřílet,,
RE: Airsoft v našich lesích (Tomáš Krejčíř | 23.5.2017 8:11:24)
Dobrý den pane Češko.Pozitivní na Vašem příspěvku je pouze to, že se nestydíte za své jméno na rozdíl od většiny jiných přispivatelů.
Jinak z Vašeho článku na mě dýchla atmosféra osmdesátých let, kdy příslušníci SNB a STB "lovili" t. zv. závadovou mládež, krásně o tom mluví seriál Svět pod hlavou.
Můj vnuk několik roků aktivně provozoval tento sport a žádný zabiják se z něj nestal. Naopak je to řádný občan, který pracuje jako profesionál na letišti ve Kbelích.Něktré z těch chlapců znám a jsou to slušní hoši, kteří se zaplaťpánbůh zabývají sportem v přírodě, sportem který má přísná pravidla i týkající se ochrany životního prostředí. No a že běhají po lese v maskáčích, uznáte sám, že to v obleku není možné. Nehledě na to, že výbava a výstroj je stojí nemalé peníze.
Spíš by jste měl svou kritiku zaměřit na hluk vycházející asi ze soukromé střelnice, která je v blízkosti území pro airsof. Každou sobotu a neděli dopoledne si zde léčí střelci své ego a hluk je slyšet rozhodně až do Velkých Opatovic. Spolu s dalšími občany máme chaty se zahradou bezprostředně u lesa vymezeného pro airsoft, ale bohudík nic není slyšet, ani vidět.
Poznámku o dojíždění kamsi k Brnu nechávám bez komentáře.
Přeji Vám příjemný a níčím nerušený den.
RE: RE: Airsoft v našich lesích (Pavel Češka | 23.5.2017 21:49:56)
zdravím pane Krejčíři. i vám, pravděpodobně jako provozovateli airoftu, děkuji za reakci. poznámku o praktikách příslušníku SNB nebudu komentovat..
S vaším vnukem máte štěstí, věřím že z většiny hráčů Airsoftu pravděpodobně nevyrostou žádní zabijáci. V mým příspěvku jsem se zmínil o tom, že nepovažuji za normální po komukoliv střílet a je jedno, jestli to je třílení prakem, paitbal nebo airsoft. Možná přijde doba, kdy i toto už nebude zábavné a vznikne nějaká nová zábava, kdy nebude soupeř zastřelen jen ,,barevnou kuličkou,,ale třeba elektrickým výbojem nebo něčím jiným. Elektrické paralizéry již dnes existují. Na druhou stranu, ať si každý dělá co chce, jen mi to nepřipadá z hlediska výchovného pro mládež vhodné.
Co se týká střelnice, možná se budete divit, ale nevadí mi, asi možná proto, že tam nemám chatu a k nám na Jevíčskou zvuky nedolehnou....
Uživatelé střelnice však stříli na terč (možná má tvar lidské postavy, zločince). Terč se však nepohybuje, neskrývá se za stromem, nehrozí od něj,že vás trefí a dostanete kuličkou mezi oči...a v tom je ten rozdíl. Tak at se daří a pořeji ať vždy zvítězíte a podaří se vám zabít (pardon, zneškodnit) co nejvíce protihráčů. A nemějte mi za zlé, že mám jen jiný názor...
RE: RE: RE: Airsoft v našich lesích (Airsoft Velké Opatovice | 24.5.2017 20:02:38)
Děkujeme za názory všech co tady píší. Pan Češka asi má nějaký problém či co ,že mu tak hrozně vadíme ,že si zahrajeme jednu neděli za 14 dní .Pro bezpečnost jsme udělali dost informovali jsme lidi přes různé sociální sítě dokonce cedulky jsme nechali udělat aby lidé věděli ,že se tam ten daný den a čas hraje! Když někdo okolo projde ,tak nikdo vůbec nikdo nestřílí to jsou naše zásady u všech sofťáků bez vy jímky.Nazývat nás jako "vojáci různých přepadových komand odněkud z bojů na Ukrajině (tam se také takto vojenské bandy fotili)"mě dost urazilo ,nikdy jsem nestřílel ze skutečné zbraně a snad nikdy nebudu a vůbec se o to nestojím ,neuznávám žádné násilí ,takže nedělejte z nás nějaké násilníky!!A jak tady píše pan. Tomáš Krejčíř zabývají sportem v přírodě, sportem který má přísná pravidla ohledně vlastniho bezpečí i týkající se ochrany životního prostředí. No a že běhají po lese v maskáčích, uznáte sám, že to v obleku není možné. Nehledě na to, že výbava a výstroj je stojí nemalé peníze a má naprostou pravdu.O les staráme zatím odklízíme spousty odpadu,pneu,plechovky,pytle z odpadky atd.To jistě nikomu nevadí ,les pomalu čistíme,že tam může každý projít.Jinak kdyby byl nějaký problém s místními chataři a dalšími tak jsme ochotni hned tam přestat hrát ,nebudeme dělat problémy nikomu.Nakonec můžete přijít mezi nás a klidně si to vyzkoušet každý může. Díky městu jsme dostali šanci to dělat legálně za což jim děkujeme a budem dělat na tom abychom je nezklamali.
Kamiony na Nádražní (Pavel | 15.5.2017 16:10:59)
Dobrý den všem,zajímalo by mně, zda-li je ulice Nádražní od žel.přejezdu k vlakovému nádraží nějakým neoficiálním obecním parkovištěm pro kamiony. Několikrát týdně tudy chodím ráno na vlak a motat se mezi nimi a projíždějícími auty za tmy nebo mlhy není dvakrát příjemné. A chodník tam už několik let není.
RE: Kamiony na Nádražní (Břetislav Strnad, tajemník | 16.5.2017 11:12:47)
Dobrý den, rada města již v roce 2003 rozhodla vyčlenit a upravit část ulice Nádražní (od žel. přejezdu k vlakovému nádraží) pro parkování kamionů. V roce 2015 byla v tomto úseku nahrazena stávající svítidla veřejného osvětlení s častými poruchami za nová - LED.
Nefunkční bankomat ČS (Jamila P. | 12.5.2017 12:26:54)
Co s tím jako město hodláte již dělat ?
Opět od včerejška bankomat nefunguje !!!
Když tady zrušili pobočku, nechť si jej odvezou také
A nechte zde nainstalovat nový, od jiné společnosti
Beztak již ve většině bank už je bezplatný výběr v jakémkoliv bankomatu, kde si klient vybírá Děkuji Jarka
RE: Nefunkční bankomat ČS (Jarda | 16.5.2017 8:12:16)
Vážená paní Jarko, nemyslíte si, že otázky tohoto směru patří na zřizovatele?Pokud je bankomat nefunkční, stačí jen zavolat na bezplatnou linku a nahlásit vzniklý problém...
Město má řešit ůplně jiné problémy a né hlídat funkčnost bankomatu!
RE: Nefunkční bankomat ČS (Václav | 16.5.2017 20:44:21)
Prosím paní Jarmilo, příště než něco napíšete napočítejte do deseti a zkuste si promyslet, jestli to, co chcete napsat není náhodou absolutní pitomost. S tím přeci nemá město nic společného, nemyslíte? Nebo jste si spletla stránku ČS se stránkami Velkých Opatovic? Achjo. Zamyslete se před tím než něco napíšete, prosím.
Stahování PDF (Eva Tamová | 11.5.2017 14:51:51)
Chtěla jsem se zeptat, kdo to má v kompetenci
Proč veškeré Aktuality a informace města
nemají tu možnost, pouze zobrazit a musím si to ukládat
na svůj přijímač PC,mob.,či tabl. v paměti, kterým to sleduji ?
Když dostanu něco emailem mám přece tyto dvě možnosti
např fya.gif – gif, 238 kB
Stáhnout / Zobrazit
RE: Stahování PDF (Břetislav Strnad, tajemník | 12.5.2017 7:26:30)
Dobrý den, stahovat nemusíte, stačí "odkliknout" Otevřít. Více informací po telefonu nebo osobním jednáním.
RE: RE: Stahování PDF (Daniel Čermák | 13.5.2017 4:32:23)
To má být vtip? Přece i když "odkliknu" otevřít tak se soubor uloží do zařízení jen se ihned po uložení otevře, takže se prakticky nic nevyřeší, problém pisatelky zůstává stejný.
RE: RE: RE: Stahování PDF (Lukáš P. | 19.5.2017 15:34:09)
A co jste tím chtěl říct?To si dokument poté neumíte vymazat, nebo proč sem píšete?Chcete doporučit nějaký základní kurz IT a nebo ušetřit 2vteřiny času?
ubytovna (Lukáš | 11.5.2017 11:44:06)
Dobrý den, zajímalo by mě, co je to za ubytované lidi na bývalém učilišti a kdo rozhodl o jejich umístění do našeho města.
děkuji za odpověď
RE: ubytovna (Věra | 19.5.2017 10:17:28)
Na tuhle otázku se odpověď asi nedozvíme.
Rozhlas (Honza | 10.5.2017 14:22:39)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda neuvažujete o změně repertoáru při městském rozhlase. Myslím, že stejných 5 písniček po dobu 10 let člověka při nejlepším omrzí.
WC (LUBOŠ | 4.5.2017 21:25:08)
Prosím o informaci,jak dlouho budou reprezentovat toto město mobilní WC na Náměstí Míru.DĚKUJI.