Vážení občané, toto je prostor pro Váše názory a připomínky.

Na tyto podněty může odpovídat kdokoli, protože se jedná o prostor veřejný. Tento způsob komunikace neslouží pro vyřizování oficiální komunikace mezi Vámi a úřadem našeho města.

Děkujeme Vám za Vaše názory a připomínky, které budou sloužit pro potřeby našeho úřadu.

Vložit příspěvek
Kolotočáři (Ladislav | 18.4.2017 17:02:05)
Chci se zeptat, potažmo poprosit městskou policii, jestli by mohla dohlédnout, popř. upozornit kolotočáře na náměstí Míru, že městská vyhláška o psech se stahuje i na ně. Nechápu, proč by občané Opatovic měli tuto vyhlášku dodržovat a kolotočáři vesele porušovat a nechat pobíhat své psy volně. Děkuji.
RE: Kolotočáři (Anonym jak jinak | 20.4.2017 14:27:12)
MP nedokáže dát ani pokutu za špatné stání vozidla.. takže s tím spíš nepočítejte :-D
RE: Kolotočáři (starostka Ing. Kateřina Gerbrichová | 21.4.2017 11:32:39)
Děkuji za upozornění, s provozovali atrakcí již bylo na toto téma jednáno a s vyhláškou byli seznámeni.
Čapí hnízdo (Rozehnal Ivo | 15.4.2017 21:00:30)
Dobrý den,
dlouhodobě mapujeme čapí hnízda v ČR a samotné hnízdění těchto ptáků. Bohužel z loňska nemáme informace o vašem hnízdě v obci, stejně tak neznáme aktuální stav letošního jara. Velmi by jsme přivítali informace od někoho z vaší obce. Stačí jednoduchá spolupráce na odkaze -
http://cap.birdlife.cz/detail-hnizda?id=1199
Samozřejmě nemusí zůstat jen u vašeho hnízda ve Velkých Opatovicích. Předem děkuji za spolupráci a přeji hezký den.
K zamyšlení (Anonymous, jak jinak :-) | 27.3.2017 22:05:37)
Zdravím, po shlédnutí posledních příspěvků nechápu, proč radní a zastupitelé tuto sekci ještě tolerují na webu města. Občané jako Lukáš tu kritizují věci, u kterých se pak přiznají, že se o ně vlastně ani nezajímají a z toho plyne, že jim ani nerozumí. Další jsou rozhořčeni nad vzhledem města, vadí jim různé kontejnery odložené, o kterých většina občanů ani neví, že tam jsou, ale to, že WEB města, který ho prezentuje navenek, je těmito z 80% nesmyslnými a arogantními příspěvky zesměšňován je však v očích Vás občanů v pořádku?? Myslím, že i občané VO mají možnost vznést svůj dotaz/názor/připomín ku k úřadu telefonicky, e-mailem, osobně nebo přes veřejné zastupitelstvo, jako v jiných městech a není potřeba mít na webu tuto blbost.
RE: K zamyšlení (Lukáš P. | 28.3.2017 16:23:04)
Nějak nechápu proč tu píšete, když je to podle Vás blbost?Proč to komentujete, když můžete svoji připomínku vznést telefonicky nebo e-mailem??Jinak trošku vytrháváte moje komentáře z kontextu a nebo jste nepochopil, co jsem napsal. Kritizuji tu vzhled města a jisté opravy, které jsou potřeba a nezajímá mě co projednává zastupitelstvo.Proč by mělo??Celkem si ve svém příspěvku kydáte hnůj na hlavu.....Pokud zastupitelsvo není schopno se zabývat věcmi které trápí občany a nebo si ty problémy a příspěvky přečíst v komentářích na svých stránkách, tak nechápu k čemu návštěvní kniha slouží.Je to pouze ostuda města, že nedokáže projednávat tyhle problémy.
RE: RE: K zamyšlení (Anonymous | 29.3.2017 22:11:00)
Tak za 1. píšu tu proto, že to je mířeno i na spoluobčany, aby než sem vloží příspěvek trochu zapřemýšleli nad jeho formou. Kdyby tu vkládání příspěvku podléhalo registraci, tak jak to je dneska všude běžné, měl bych třeba možnost reagovat jinak a věřím, že i celá konverzace v této sekci by jinak vypadala.
2. hnůj si tu kydáte na hlavu vy - nezajímá vás co se projednává, ale nelíbí se Vám vzhled města apod. Kdyby jste se totiž zajímal, věděl byste, co se plánuje, naco jsou dotace, co města vlastní apod. Ale to nejste sám, více občanů a sousedů, se kterými se na toto téma bavím ví, co by se mělo udělat, jak a co je zbytečný, ale nikdo se už nezajímá o druhou stránku věci.
RE: K zamyšlení (Občan Opatovic | 28.3.2017 16:31:01)
Myslím si, že v roce 2017 je úplně normální, aby lidé mohli psát svoje názory na web. Věc druhá je, že pokud si myslíte, že někdo jiný z ostatních obcí sleduje web Velkých Opatovic a ještě tak, že projíždí příspěvky zde, tak si myslím, že se pletete. Spousta lidí i z Opatovic ani vůbec neví o této sekci. A nemyslím si, že pan Lukáš řekl, že se o to ani nezajímá jak píšete, ale spíš si myslím, že pana Lukáše zajímají výsledky než jen nějaké řeči. Stejně tak jako i mě nebo spoustu jiných občanů. A nemyslím si, že by dotazy popř. připomínky byly jakkoliv arogantní či nevhodné/neslušné. Každý má tu možnost, a tak se slušně ptá. Nevidím v tom jakýkoliv problém. Pokud vy ano, tak prostě do této sekce nechoďte - to je jednoduché řešení.Jsem rád, že alespoň v něčem jako připomínky na webu jdou Opatovice alespoň trošku s dobou oproti ostatním obcím.
RE: RE: K zamyšlení (Anonymous | 29.3.2017 22:29:33)
Se psaním na web problém nemám, ale jakou váhu má příspěvek, který můžu uvést pokaždé pod jiným jménem a může tu celou sekci komentovat třeba v reálu jen 7 občanů?
Když se podíváte na statistiku návštěvnosti stránek, věřte, že tento web navštěvují i přespolní. A že jsou občané, kteří si sem chodí jen číst a pobavit se, o tom vůbec nepochybujte.
RE: K zamyšlení (L.N. | 28.3.2017 20:56:55)
Souhlasím plně s tímto názorem.Po přečtení některých příspěvků obdivuji pracovníky rady ,zastupitelstva a úřadu , že s prací pro město a jejich občany už dávno "nesekli".
RE: K zamyšlení (Eva T. | 30.3.2017 12:57:32)
Lukáš má zcela pravdu
I u toho předešlého to napsal zcela pravdivě
Příjezdem od Boskovic každého zklame pohled na ty Soláry
Chtěla jsem pozvat na večeři tetu s rodinou
a tady není ani kde kulturně posedět ve vzledném podniku,
tak jsme museli autem až do Jevíčka, bohužel
Nevracíme se zpět na vesnici ? (Petr K. | 20.3.2017 7:26:51)
Myslím, že se tady vracíme spíše zpět na vesnici
S účinností od 4.3.2017
Stanovisko ČSAD Ústí nad Orlici
Rušení komerční ztrátové linky 17100
Praha –Velké Opatovice

Místo toho, aby mne motivovalo a těšilo,
že třídím odpad, zdražíte...
Nová OZV č. 2/2017 upravuje především sazbu místního poplatku za likvidaci odpadu
a to na 540,- Kč za kalendářní rok a poplatníka.

Chodník před stavebninami se konečně dnes opravil

Kdy se plánuje ten vcelku frekventovaný chodník Parcelní číslo:798/1
Zdr.Stř.+Jídelna <---> Coop ----
--->>> https://mapy.cz/s/1tZR4 <
Vlastnické právo=Město Velké Opatovice,
Zámek 14,Velké Opatovice

Nebo bývalé Petrželkovo zahr.<---> Coop
->Parc číslo:1320/12> https://mapy.cz/s/1tZRK <
>>> https://mapy.cz/s/1tZSG <<<
Vlastnické právo=Město Velké Opatovice,
Zámek 14,Velké Opatovice

Ulice Jubilejní<->Qanto mrket=také žádná sláva Parc.číslo:155/1
> https://mapy.cz/s/1u01j <<<
> https://mapy.cz/s/1u02r <<<
>>> https://mapy.cz/s/1u05I <<<
Vlastnické právo=Město Velké Opatovice,
Zámek 14,Velké Opatovice
RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Kateřina S. | 21.3.2017 21:10:41)
Něco na tom bude, když jsme se nevyplatili ani České spořitelně,
aby tady měla svoji pobočku a štychnou nás daleko menší Konice ?
Zřejmě naše vedení o to málo bojovalo a ani o další bankomat zde nechat umístit, napřiklad chodbička nového Qanta na Strážnici, nebo bývalá spořitelna, večerka a naposledy bufet aj. místa, ale to by naše zastupitelstvo muselo chtít to řešit a ne jen říci, prostě to nikde nejde... :-(
RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Dospiva Pavel | 23.3.2017 10:55:07)
Nedá mi trochu nereagovat - banky si jednoduše umí spočítat co se jim kde vyplatí nebo ne- platí to o pobočkách i bankomatech. Pokud se podíváte na mapu poboček tak uvidíte, že pro nás je to cesta "jen" do Jevíčka, ale Konice mají okolo sebe nejbližší také v Jevíčku- takže jde o nějaké pokrytí aby to lidé neměli daleko - i když z Konic do Jevíčka je to nějakých 16 km, do dalších míst s pobočkou nebo bankomatem to mají ještě dál - Prostějov - 22 km, Lutín to samé.
S pozdravem
RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Lukáš P. | 22.3.2017 17:02:50)
Naprosto s Vámi souhlasím a celkově se v našem městě o údržbu nedbá nikde. Ono už i to že dovolí takové hrůzy ve městě je dost zarážející. Například u benzinky to skladiště kamenů a výběh pro kozy... no prostě hnus. O nebezpečném a rozpadajícím mostku tu již také bylo psáno před nemalou dobou a nic se nestalo. Areál a budovy zámku jsou také v dezolátním stavu a opravené je pouze Kartografické centrum. O zámecké zdi se radši ani nevyjadřuji. Autobusové nádraží je také chloubou města a v okolí se takové nevidí a jediné co se opravilo a zpoplatnilo je plakátovací plocha "aby to mělo kulturu". Prostě se tu před 15 lety zastavila jakákoliv aktivita ze strany města a raději se podporují místní podnikatelé.Soláry u Šamotky tu absolutně narušily krajinu města, ale hlavně, že to sype ....
RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Dospiva Pavel | 23.3.2017 11:09:50)
Rušení linky Velké Opatovice- Praha - jak bylo uvedeno město každý měsíc přispívalo částkou 5500,- Kč na provoz této linky - pokud ale nechtějí přispívat další obce a města tak s tím nikdo nic neudělá.
Bezprostředním důvodem ke zrušení dálkových spojů, které využívali rovněž vysokoškolští studenti, je rozhodnutí moravskotřebovských zastupitelů, kteří se usnesli, že spoje přestanou dotovat. Město na jejich provoz ročně přispívalo téměř půl milionu korun.
Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/zruseni-tri-dalkovych-linek-lidem-komplikuje-dojizdeni-20170314.html

Třídění odpadu- pokud to dělá jen někdo tak to potom dopadne takto jako nyní- a to zvýšením ceny, spíše by mě zajímala nějaká kalkulace - kolik si odvezli plastů, papíru a pod. a potom další na základě čeho se došlo k takové ceně.
RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (starostka Ing. Kateřina Gerbrichová | 23.3.2017 13:36:22)
Vážený pane Dospivo, rušení autobusových linek jsem komentovala již dříve a je v souladu s tím, co uvádíte.

Co se týká zvýšení poplatku za odpad, tak k této problematice jsem připravila rozbory, které jsou součástí zveřejnění pro občany v dubnovém zpravodaji.

Nedá mi nereagovat i na připomínky ostatních. Nelze soukromému majiteli nařizovat, co může či nemůže mít na vlastním pozemku a nelze nařizovat bankám, které jsou zřízeny za účelem zisku, aby zde instalovaly další bankomaty, i přestože to pro ně není ekonomické.
RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Lukáš P. | 23.3.2017 15:43:01)
Samozřejmě to nejde nikomu nařídit, ale právě proto to tu vypadá , tak jak to tu vypadá...Jakákoliv malá vesnička v okolí nás strčí do kapsy a snaží se o nějakou kulturu. U nás bohužel ne..Ať si udělá úsudek každý sám, ale ten můj jsem prezentoval.Jinak co se týká dotování linky, tak 5500Kč se Vám zdá moc?Je tu spousta jiných priorit, do kterých se sype úplně zbytečně. Když jsem četl statistiky MP, tak větší luxus jsem nikdy nikde neviděl. Kolik měsíčně stojí její provoz??
RE: RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Dospiva Pavel | 24.3.2017 9:14:45)
Ne, 5500,- Kč za měsíc se mi nezdá moc, a jak bylo prezentováno, tak město bylo ochotné tyto peníze na provoz linky dát- ale jak jsem psal již výše, tak třeba Moravská Třebová dávala téměř 500.000,- Kč ročně a toto nyní odmítli- a to je hlavní pro zrušení této autobusové linky.
RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Václav | 23.3.2017 20:53:10)
Dobrý den, mě spíš zaráží, že reagujete pouze na to, co se Vám hodí. Samozřejmě s tím, co píšete, máte pravdu. Ovšem zapomněla jste odpovědět například na rozpadající most, polorozpadlou zámeckou zeď nebo například na autobusové nádraží. Pravdou je, že s městem se nic neděje a čas tu strašně stojí - bohužel.
RE: RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (starostka Ing. Kateřina Gerbrichová | 24.3.2017 7:50:45)
Vážený, odpovídám především přispěvovatelům, kteří prezentují svůj názor pod svým pravým a plným jménem tak, jak to činím já.

Co se týká autobus.nádraží, mostu a zámecké zdi, vše se řeší v radě a kdo sleduje dění vedení města ví, že se těmto problémům věnujeme.
RE: RE: RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Lukáš P. | 24.3.2017 9:41:32)
Myslíte, že pan Václav nemá pravé jméno? Děláte rozdíly mezi příspěvky s podpisem?Jinak to, že se problémům oprav věnujete nevím, ale raději bych přivítal nějaký výsledek než pouhé jednáni. Jako občan přivítám změnu a ne pouhé řeči... Například před volbami jste se chvástali dostupností vlakových spojů až do Chornic.Neuplynul ani rok a najednou chce vaše strana rušit zbývající vlakové spoje i do Velkých Opatovic během pár let....(jeden z mála)
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Petr Prosser | 14.4.2017 17:56:38)
Prosím nešiřte tady lži a nepravdy.
Za 1)Kdybyste se zůčastňoval veřejných jednání zastupitelstva nebo se zajímal o dění i na stránkách města, možná byste se dozvěděl, čemu se vedení města věnuje.
2)Město lidem (které máte patrně na mysli, když reagujete na slova paní starostky)není strana , ale sdružení nezávislých kandidátů.
3) Kdo se před volbami chvástal dostupností vlakových spojů do Chornic nevím - zde je náš volební program : http://www.mestolidem.com/ a nevím ani o rušení zbývajících vlakových spojů. Nevím tedy jakou "stranu" máte na mysli. Pokud nemáte pro svá tvrzení důkazy, prosím neuvádějte veřejnost v omyl.
RE: RE: Nevracíme se zpět na vesnici ? (Aleš K. | 27.3.2017 9:32:00)
Zdravím, s tím odpadem máte pravdu. Pokud se třídit nebude je velice pravděpodobné že se částka za roční odvoz zvýší. Např jsem šel vyhodit papírové krabice na Hliníkách a v popelnice jsem zahlédl spoustu polystyrenu. Nevím jestli je někdo tak hloupý nebo je mu to jedno ale polystyren je plast, tudíž bude vhodné ho hodit k pet láhvím než do papíru, i když to tam není napsáno..Pro všechny,, třidtě odpad neděláte to jen pro sebe ale pro planetu a pro vaše děti proboha...
veřejná diskuze (Jaroslav Kopecký | 17.3.2017 13:43:42)
Pane tajemníku, buďte tak laskav a zveřejněte své stanovisko k mému příspěvku ze dne 4.3.2017, které jste mi zaslal e-mailem v rubrice „Vaše názory a připomínky“ tak jak to bylo doposud obvyklé, třeba i s označením autorizovaná odpověď. Pokud jsem již byl nucen vstoupit do této veřejné diskuse v této rubrice, nechť se i Vaše názory a stanoviska prezentují veřejně.
RE: veřejná diskuze (Břetislav Strnad, tajemník | 17.3.2017 14:39:08)
Dobrý den pane Kopecký,
touto cestou reaguji na Váš příspěvek ze dne 4.3.2017 do webové rubriky „Vaše názory a připomínky“.
Do této rubriky může přispívat kdokoli, a jak už jsem zde jednou uváděl, nebyl a do dnešního dne nenastal důvod do podaných textů zasahovat.
Jedinou výjimkou je to, že Vaše jméno jsem (po interní dohodě) v příspěvcích ze dne 17. a 20. února 2017 na přelomu měsíce únor a březen anonymizoval.
Jsem přesvědčen, a mám toto právně konzultováno, že nedošlo z mé strany k pochybení zveřejnit výše uvedené příspěvky, a proto nemám důvod
se Vám omlouvat.
Opět Vám navrhuji osobní schůzku k projednání témat, na která má každý z nás jiný názor.
Svislé dopravní značení- začátek obce (Ing. Dospiva Pavel | 14.3.2017 13:28:45)
Dobrý den,
každý den jezdím výjezdem z Hliníků na ulici Pod Strážnicí směrem na Smolno. Na svislé dopravní značce po levé straně- která označuje začátek obce Velké Opatovice je již několik týdnů umístěn odpadkový koš na psí exkrementy včetně držáků na sáčky. Asi to není vhodně zvolené řešení.
294
VYHLÁŠKA
ze dne 27. října 2015,
kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích
Ministerstvo dopravy stanoví podle § 137 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů zákona:
ČÁST PRVNÍ
ÚPRAVA PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH
HLAVA I
DOPRAVNÍ ZNAČKY
Díl 1
Svislé dopravní značky
Oddíl 1
Obecná ustanovení o svislých dopravních značkách
§ 2- Umístění svislých dopravních značek

9)
Na dopravních značkách a jejich sloupcích, stojanech nebo konstrukcích nesmí být
vyznačeno nebo umístěno nic, co nesouvisí s dopravní značkou, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace.
S pozdravem
Dospiva Pavel
RE: Svislé dopravní značení- začátek obce (Aleš Kovář | 17.3.2017 13:42:01)
To víte ..je potřeba ušetřit za samostatný sloupek pro psi popelnici..:-D. Myslím že to není jenom tam ale i na více místech..snad tím zůstanou peníze na důležité věci..
diskuze (Jaroslav Kopecký | 4.3.2017 11:56:17)
Pane tajemníku Městské úřadu ve Velkých Opatovicích a současně administrátore webových stránek.
Předpokládám, že stále administrátorem jste, přihlásil jste se k této funkci na můj dotaz, před několika měsíci. Ačkoliv vzdálen tisíce kilometrů od Velkých Opatovic, občas nahlédnu na stránky města, co je nového. Naposledy jsem tak učinil po 17. únoru t.r. a byl jsem konsternován, jakou jste připustil diskusi ve věci parkování před 1.MŠ na Dlouhé ulici. Vůbec nechápu, jak jste mohl nechat zveřejnit diskusní příspěvky týkající se mé osoby, navíc anonymními osobami, když já jsem se diskuse v této věci nezúčastnil, nejsem veřejnou osobou a vůči Městskému úřadu mám jen jednu povinnost, tj. uhradit jednou ročně poplatek za likvidaci komunálního odpadu, což ve stanoveném termínu a výši činím. Chtěl jsem záležitost s Vámi řešit až si na toto udělám čas, neboť to pro mne není v současné době prioritou. Když jsem 3 března t.r. zjistil, že Vám zřejmě také došlo, že zveřejnění anonymních příspěvků k mé osobě nebylo to pravé ořechové a tak jste po 14 dnech zveřejnění změnil pana Kopeckého na pana K, rozhodl jsem se řešit celou záležitost ihned. Váš postup jako administrátora webových stránek považuji za diletantský a alibistický. Žádám Vás tímto o omluvu za neoprávněné zveřejnění anonymních příspěvků týkajících se mé osoby ve výše uvedené věci a jejich plné odstranění z webových stránek. Podotýkám že mám screenshoty původního a opraveného textu příspěvků. Současně Vám doporučuji vypracovat a zveřejnit pravidla pro zveřejňování příspěvků, neboť nejen já, ale i další osoby zúčastňující se diskuse jsou názoru, že osobní urážky a hrubé výrazy na webové stránky města nepatří.
RE: diskuze (Lukáš P. | 6.3.2017 23:03:32)
Dobrý den pane K. Co se týče urážek a hrubých výrazů na Vaši osobu, tak nemohu posoudit, protože již byly asi ze stránek odstraněny. Každopádně město nenese jakoukoliv zodpovědnost za příspěvky v diskuzi a jistou cenzurou určitě prochází. Vulgarity do diskuze nepatří a jde to řešit slušně. Co se týče příspěvků k parkování u 1mš a pošty tak bych se nerad vyjadřoval a každý ví jaká je tu situace a udělá si obrázek i bez diskuze. Stačí jít z pošty a prohlédnout si staveniště kolem ní. Bohužel se jedná pouze o Vaši vizitku. Svým příspěvkem navíc potvzujete problémy komunikace s Vámi.