Vážení občané, toto je prostor pro Váše názory a připomínky.

Na tyto podněty může odpovídat kdokoli, protože se jedná o prostor veřejný. Tento způsob komunikace neslouží pro vyřizování oficiální komunikace mezi Vámi a úřadem našeho města.

Děkujeme Vám za Vaše názory a připomínky, které budou sloužit pro potřeby našeho úřadu.

UPOZORNĚNÍ

Od 1. června 2017 budou zveřejňovány pouze příspěvky, kde bude uvedeno jméno, příjmení a adresa bydliště autora příspěvku.

Vložit příspěvek
Prohlížeč Google (Roma Dočekal Moravská 72 40747 Varnsdorf | 1.7.2017 20:13:29)
Upozorněte provozovatele Googlu na zavádějící omyl - špatně fungující odkaz. Na vaše stránky se dostane člověk omylem, když hledá jiné informace ***

Kde a kolik žije v ČR lidí s Vašim přijmením nebo jménem
www.velkeopatovice.cz/kde-a-kolik-zije-v-cr-lidi-s-vasim-prijmenim/
Kde a kolik žije v ČR lidí s Vašim přijmením nebo jménem.
RE: Prohlížeč Google (Autorizovaná odpověď: Břetislav Strnad, tajemník | 2.7.2017 18:47:17)
Děkujeme za upozornění, budeme se snažit sjednat nápravu.
Upozornění (Jaroslav Kopecký | 31.5.2017 22:46:51)
Dne 4.března t.r. jsem doporučil administrátorovi webových stránek vypracovat a zveřejnit pravidla pro zveřejňování příspěvků, neboť jsem nejen já považoval formu i obsah některých diskuzních příspěvků za nedůstojné webových stránek města. Pokud těmito pravidly má být zveřejňování příspěvků pod jménem, příjmením a bydlištěm autora, tak tento přístup se dá nazvat jen „ ode zdi ke zdi “. Jestli chce tímto způsobem město utlumit tuto diskuzi, tak se mu to jistě podaří. Popravdě jsem se zatím nikde nedočetl ani neslyšel, co městu diskuze přinesla a přináší a za co tedy v poslední větě úvodu této rubriky děkuje, takže vlastně o nic nejde. Možná by nebylo od věci, kdyby se někdo z úřadu v tomto smyslu vyjádřil.
Teď k vlastnímu „UPOZORNĚNÍ“.
1.Není z něj zřejmé, zda chce město jen znát osobní údaje osoby před zveřejněním jejího diskuzního příspěvku pro svoji potřebu a vlastní příspěvek bude zveřejněn již pod iniciály jména a příjmení tak, jak se to děje při anonymizaci jmen občanů, kterým pronajímá např. majetek ve vlastnictví města apod. Pokud by tomu tak nebylo, nejsem si jist zda by to obstálo při případném sporu.
2.Jakou město bude mít jistotu, že uvedené jméno, příjmení a adresa bydliště jsou pravdivé. Nevím, zda má město běžně přístup do registru obyvatel, aby si údaje zkontrolovalo. I pokud by tomu tak bylo, zabere to jistý čas a jak jsem slyšel, pracovníků na úřadu je málo. Pokud bude někdo uvádět opakovaně příspěvky se smyšlenými adresami, tak to bude o tom kdo to déle vydrží. Navíc údaj „adresa bydliště autora “ je adresa kde autor v době psaní příspěvku právě bydlí nebo se zdržuje? V registru obyvatel je zcela jistě stejný údaj jako v občanském průkaze a to je „trvalý pobyt“ a tento údaj město po autorovi příspěvku nevyžaduje.
3.K čemu je městu adresa bydliště autora, když uvede ať skutečnou nebo smyšlenou adresu v zahraničí popřípadě i jméno.
4.Jak by řekl náš současný premiér Bohuslav Sobotka, „bylo to šito horkou jehlou“.
Žádné návrhy jak tuto věc řešit neuvádím, předpokládám, že byrokrati města to umí.
Zobrazování PDF souboru přímo ve vašem prohlížeči (Administrator stránek Webkomplet s.r.o. | 31.5.2017 12:36:30)
Dobrý den, přináším informace jak zobrazit PDF přímo ve vašem prohlížeči. Pokud se vám PDF přímo nezobrazuje je to nastavením vašeho prohlížeče, např Google Chrome má postup následující.

1. Na počítači spusťte Chrome.
2. V pravém horním rohu klikněte na ikonu možností Další a poté Nastavení.
3. V dolní části klikněte na Zobrazit rozšířená nastavení.
4. V sekci Ochrana soukromí klikněte na Nastavení obsahu.
5. V sekci Dokumenty PDF zrušte zaškrtnutí políčka Otevírat soubory PDF ve výchozí aplikaci na prohlížení souborů PDF.
6. Když nyní kliknete na soubor PDF, Chrome jej automaticky otevře.

Ostatní prohlížeče budou mít postup velice podobný.

Děkujeme za pochopení
infocentrum (hana | 30.5.2017 15:38:07)
Už by mi to mohlo být vlastně jedno, ale...Po "delší"době jsem stála před Infocentrem. To nikdo nevidí? Začíná turistická sezona a i do Opatovic přijíždí turisté. Infocentrum - omlácené zdi, rozbité žaluzie - smutný pohled!
Zavřené městské koupaliště (Michaela M. | 30.5.2017 13:19:58)
Stále nemohu pochopit politiku našeho městečka
Všude jinde, kde koupaliště mají, neváhají a otevřou jej.
Tady se čeká až na 15.červen ? To nikomu nevadí,
že pak, kdy se v létě ochladí, už kolikrát ani neotevřelo ?
Asi se jeho proovoz nevyplatí otevírat a zisk je minimální
Postavilo se snad, aby se využily pro teplé dny veder
a zpět se vrátil jeho provozem náklad na postavení, ne ?
RE: Zavřené městské koupaliště (Městský úřad Velké Opatovice | 31.5.2017 10:36:01)
Otevření městského koupaliště se plánuje opět od druhé poloviny června, samozřejmě dle aktuálního počasí. Jen zmíníme pár čísel. Provoz městského koupaliště je vždy ztrátová záležitost a každý rok je výše ztráty závislá od aktuálního letního počasí. Např. v roce 2016 bylo koupaliště otevřeno 56 dnů. Roční náklady na provoz činily 1 036 751 Kč a výnosy 313 584 Kč. Loni tedy jeden den provozu vycházel na ztrátu 12 914 Kč/1 den. Provoz koupaliště zajišťují Služby Města Velké Opatovice dle svých ekonomických možností, které jsou dány od jejich vlastníka, tedy Města Velké Opatovice.
RE: RE: Zavřené městské koupaliště (Rafal Krolewski | 31.5.2017 19:12:36)
Např. v roce 2016 bylo koupaliště otevřeno 56 dnů. Roční náklady na provoz činily 1 036 751 Kč...
Náklady na den 18 513,-
Zisk 5600,- denně.
Denní ztráta 12 914,-
Městský úřad musel zešílet. Nebo si těch ztrát těžce užívá:))
RE: RE: Zavřené městské koupaliště (Jaroslav Kopecký | 31.5.2017 19:29:42)
Předpokládám, že se jedná jen o provozní ztrátu, tj. ztrátu související jen z vlastním provozem v daném roce bez započtení ročních odpisů. Již z provozní ztráty, která byla a bude každý rok buď vyšší nebo nižší vyplývá, že náklady na výstavbu koupaliště se nikdy jeho provozem nevrátí. Pro úplnost je třeba uvést že náklady na výstavbu přesáhly 45 000 000 Kč. Neznám přesné odpisové sazby stavební části a technologie ani výši odpočtu DPH a tak výpočet odpisů zjednoduším a budu předpokládat celkovou dobu pro odepsání pořizovacích nákladů 30 let. Z toho vyplývá roční odpis 1 500 000 Kč. Při zaokrouhlení roční otevírací doby na 60 dnů, vyplývá odpis 25 000 Kč na jeden otvírací den a o tuto částku je třeba zvýšit provozní ztrátu. V roce by tedy 2016 činila ztráta koupaliště za každý otevřený den po započtení odpisů 38 000 Kč. Pokud jsou mé úvahy a z nich vyplývající doplnění informace Městského úřadu nesprávné, mohou mě pracovníci úřadu, kteří mají podrobnější informace o odepisování nákladů na výstavbu koupaliště opravit. Tolik jen pro informaci návštěvníkům i občanům Velkých Opatovic, možná si budou existence koupaliště více vážit. Je třeba ještě uvést, že snad žádné koupaliště v širokém okolí nebylo stavěno na základě ekonomického ale vždy politického rozhodnutí zastupitelů města nebo obce.
RE: RE: Zavřené městské koupaliště (Miroslav Šustek.Lesní 624, | 31.7.2017 9:24:04)
Jak tento výpočet vznikl,zaslechl jsem kdysi,že na koupaliště byly použity dotace nebo to není pravda .
A v případě že jsou na provoz tak vysoké skutečné náklady ,navrhuji vstup zdarma ,aby si občané alespoň koupaliště užily,než se zruší.
RE: RE: RE: Zavřené městské koupaliště (Jaroslav Kopecký, Zádvořím 377, Vel | 1.8.2017 10:02:48)
Pane Šustek, nevím zda Váš dotaz se týče výpočtu podílu provozní ztráty na jeden provozní den koupaliště ( tento výpočet zveřejnil Městský úřad ) nebo mé ekonomické úvahy návratnosti a odepisování investičních nákladů koupaliště ( tu jsem zveřejnil já a je dle mého soudu v příspěvku srozumitelně popsaná ).
Nicméně dle mých informací koupaliště bylo financován0 z vlastních zdrojů města a úvěru nikoliv z dotací. Toto vyplývá rovněž i z článku uvedeném níže.

Blanensko získá další velké koupaliště. Po desítkách let se jej dočkají lidé z Velkých Opatovic.

V současných vedrech se musejí spokojit s vlastní koupelnou anebo za vodou cestovat i více než dvacet kilometrů na koupaliště do Moravské Třebové, Letovic či Šebetova.

Nyní radnice našla potřebné peníze a dělníci začali na novém koupališti za fotbalovým hřištěm pracovat. Ve čtyřtisícovém městečku by se podle plánů radnice lidé mohli koupat už příští sezónu v novém venkovním bazénu s masážními trubkami a dětským bazénkem s vodním hřibem. Hotový má být i 54 metrů dlouhý tobogán s vlastním dojezdovým bazénkem.

„Musíme projednat s hygienou, zda a za jakých podmínek nám povolí otevřít i bez dokončených budov se sprchami, šatnami a toaletami. To vše totiž bude dokončené v roce 2008,“ popisoval starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek (KDU-ČSL).

U nového koupaliště pro 500 lidí má vyrůst i vlastní parkoviště, zázemí pro plavčíky a občerstvení. Původní koupaliště v areálu fotbalového hřiště je už přes dvacet let nevyužívané kvůli prasklé vaně.

„Je to asi největší akce města vůbec. Celkové náklady budou 38 milionů korun. O koupališti se uvažuje více než deset let, zatím ale chyběly peníze,“ popsal cestu k vytouženému zchlazení starosta.

„Teď jsme měli schované peníze z prodeje obecních bytů, budeme si také brát patnáctimilionový úvěr,“ dodal.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 28.7.2006

Zveřejnování příspěvku pod jménem (Lukáš P. | 26.5.2017 22:21:36)
Dobrý den.Mohu vědět, co vede město zavést u příspěvku jméno a přijmení?Bude někdo ověřovat, zda podepisovaná osoba existuje a na dané adrese se zdržuje?Nebude možné toho zneužít v neprospěch někoho cizího?Pokud nebude připomínka či názor podán osobně na MÚ tak není zcela možné zvěřejnit jakékoliv jméno.Děkuji za odpověd.
RE: Zveřejnování příspěvku pod jménem (Miroslava S., Mládežnická 105, 679 39, | 29.5.2017 11:45:33)
ubytovna (Lukáš | 11.5.2017 11:44:06)
Dobrý den, zajímalo by mě, co je to za ubytované lidi na
bývalém učilišti a kdo rozhodl o jejich umístění do našeho
města. Děkuji za odpověď
Na ubytovně jsou ubytovaní rumuni, kteří jsou zde pouze
dočasně a pracují v blízkém okolí v nejmenované továrně
Taťulda se to bojí zveřejnit, tak i pro váš klid
a provádění dezinformací pro paní Milerovou

RE: RE: Zveřejnování příspěvku pod jménem (Pavel Češka | 30.5.2017 10:24:40)
na ubytovně jsou ubytování zaměstnanci firmy ALPS Electric.
dotaz ohledně upozornění (Občan Opatovic | 26.5.2017 18:24:15)
Dpbrý den, chci se zeptat, proč chcete zveřejňovat pouze příspěvky, kde bude uvedeno jméno, příjmení a adresa? Zřejmě proto, že právě ty příspěvky od uživatelů, kteří se nepodepisují, se vám nejvíce nehodí?
Most u cukrárny (Dana Newman | 25.5.2017 8:16:31)
Dobrý den,
chtěla bych moc poprosit, aby se konečně začal řešit stav mostu u cukrárny. Jsou v něm 2!!! dost velké díry a vzhledem k provozu na mostě je jen otázka času, kdy se stane neštěstí. Druhá díra byla nahlášena a neděje se vůbec nic. To že se do první dal výstražný kolík také nic neřeší. Nechápu, proč musí autobusy jezdit po Sokolské, která není nejširší, mají tam výjezd hasiči, kteří občas mají dost problém zaparkovat a vyjet s hasičskými vozy a navíc po otevření nové prodejny hospodářských potřeb a s tím spojeným parkováním zákazníků si to opět žádá jen čas, kdy se něco stane. A to vůbec nemluvím o tom, jak se nám třese dům při každém průjezdu autobusů...
Předem díky za odpověď, jak se tato situace bude řešit.
RE: Most u cukrárny (Břetislav Strnad, tajemník | 25.5.2017 13:55:50)
Dobrý den, problematika mostu "u cukrárny" je dlouhodobě řešena. Po opakovaných posouzení jeho stavu a odhadovaných nákladech (na jeho rekonstrukci nebo výstavbu nového mostu), rada města v dubnu 2017 schválila zadat vypracování projektové dokumentace na jeho rekonstrukci. Současně k tomuto účelu schválila zakoupení a montáž dopravního omezení. Toto bude instalováno odbornou firmou do cca 10.6. Výkopy po opravách plynového potrubí na ul. Sokolská budou vyspraveny (asfaltem) do cca 2 týdnů, v nejbližších dnech bude realizována oprava další poruchy v místě stanoviště kontejnerů na separovaný odpad. Upozorňuji, že plynové rozvody jsou v majetku Jihomoravské plynárenské a.s., opravy a rekonstrukce rozvodů plynu provádí jimi pověřená firma a město má minimální možnost ovlivňovat jejich rozhodnutí.
RE: RE: Most u cukrárny (Dana Newman | 25.5.2017 16:08:59)
Díky moc za odpověď. I za info o silnici. Vím, že se čeká, až si podklad sedne, aby se mohly díry po plynařích dodělat...
Neuvažuje se tedy, že by autobusy byly úplně odkloněny na silnici na ulici Nádražní?
Stálé záplavy Dolensko (Pepa H. | 24.5.2017 10:41:50)
Tady je vidět, jak již od dob totality
město nemá zájem o zabránění škod po větších deštích
Není schopno se domluvit se zdejším Zeměděl.družstvem
a společně okolo silnice Záhumení pod družstvem, udělat strouhu,
která se svede do potrubí alespoň 0,5m vedené pod silnicí,
když už s tím třeba nesouhlasí majitelka pozemků,( 714+715 )
které by vedlo přes její pozemky, aby se tak zabránilo
stále nekonečným záplavám, které tam stále často bývají
RE: Stálé záplavy Dolensko (Václav Moudrý | 24.5.2017 19:11:09)
Josefe, to není od tebe moc rozumný postřeh na tuto věc
Chodíš vůbec také někdy mimo, než do práce a zpět ?
Pokud sis nevšiml, přes koleje tam jsou x let postaveny zábrany
V létě slouží i k dodávce energie, v zimě jako zásněžky, kdyby
přišly nečekaně veliké závějě a jazyky z těchto prodaných polí
Zamysli se tedy, než něco podobného napíšeš neuváženého
Přepočítej ovečky, jak na nebi mráčky, město pracuje tudíž moc dobře
Nemůže za to, že o pozemky z těchto polí se majitelé nestarají
a nevysadí tam vhodné plodiny, aby se z nich i zemina nesplavovala
RE: Stálé záplavy Dolensko (Pepa H. | 31.5.2017 13:17:17)
Tak jste mne zastupitelé města zklamali
Myslel jsem, že dostanu alespoň nějakou odpověď, výmluvu
Ani se neuvažuje tudy příkopu okolo silnice prohloubit,
protože je zarostlá, až na roh kanalizace před Z. Družstvem ?
Zřejmě se vyplatí lidem využít pojištění a město zásah Hasičům
RE: RE: Stálé záplavy Dolensko (starostka Ing. K. Gerbrichová, Mlýn 700, | 1.6.2017 9:44:17)
Pane Pepo H., bylo by vhodné, abyste svou záležitost řešil přímo na úřadu osobně. Bohužel z Vašeho příspěvku není zřejmé, o jaké přesné úpravy se jedná a kterých pozemků se mají týkat a já ani netuším, komu mám informace sdělovat (Pepa H.?). Pracovníci úřadu Vám rádi vysvětlí odtokové poměry v dané oblasti. S VOS jsme po záplavách o situaci kolem družstva jednali. Ráda Vám osobně sdělím informace, které se k záplavové oblasti u družstva VOS vztahují.
Kabelová televize (občan V.O. | 23.5.2017 9:37:16)
V dubnovém zpravodaji bylo uvedeno,že kabelová televize počátkem května dojde k rozšíření televizní nabídky o nové programy zejména v HD kvalitě,dnes je 23.května,máte nějaké informace kdy k tomu doopravdy dojde ?
RE: Kabelová televize (Lucie Bucharová, Kabelová televize CZ | 5.6.2017 12:12:05)
Dobrý den,
k rozsáhlým technickým úpravám a následnému přechodu na QAM256, který bude mít za následek navýšení přenosové kapacity a rozšíření poskytovaných služeb (rozšíření programové nabídky a navýšení rychlosti internetu u všech tarifů bez změny ceny) dojde 19.6.2017.
Zákazníci budou podrobně informování v letáku, který bude roznesen, budou odeslány hromadné e-maily i sms + informace uvedeny na webu: www.ktcz.eu
Tyto úpravy se bohužel neobejdou bez nutnosti přeladění Vašich přijímačů(TV + STB).
V případě, že se Vám po provedení technických úprav nepodaří naladit přijímače, rádi Vám poskytneme technickou pomoc.
Usnesení Městské rady č.10 (Jaroslav Kopecký | 19.5.2017 13:06:14)
Dne 31.5.2017 nabude účinnosti zákon č.65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Nerozumím v této souvislosti schválení Městské rady ze dne 9.5.2017 a povolení výjimky z OZV č.2/2008 v rámci akce“ Dětský den“ , který se bude konat 4.6.2017.
RE: Usnesení Městské rady č.10 (Ing. Kateřina Gerbrichová, starostka města | 22.5.2017 12:17:48)
Vážený pane Ing. Kopecký, děkujeme za upozornění. Povolení výjimky přehodnotíme v souvislosti s platnou legislativou.
RE: RE: Usnesení Městské rady č.10 (Jaroslav Kopecký | 31.5.2017 19:50:30)
Vážená paní starostko, není za co děkovat. Sice již sleduji politické dění v republice i ve Velkých Opatovicích jen jedním okem a jedním uchem, ale medializace, která předcházela schválení tohoto zákona zákonodárci byla tak masivní, že se nedala přehlédnout ani přeslechnout. Byl jsem tedy překvapen, že mohla uniknout byrokratům Městského úřadu. V minulosti jsem se spíše setkával se s jejich znalostí zákonů, když jsem se např. dožadoval zveřejnění úplného znění „ Strategie rozvoje města Velké Opatovice“ nebo zveřejňování rozpočtových opatření.
Airsoft v našich lesích (Pavel Češka | 16.5.2017 21:07:26)
dobrý den,
dovoluji si vložit menší příspěv ohledně Airsoftu, jenž naše vedení města dovolilo provozovat v našich okolních lesích. Překvapuje mě, že v době, kdy čteme o zvyšující se agresivitě mládeže se podporují tyto ,,zábavy,,. Airsoft není žádný ušlechtilý sport ani výchovná zábava pro mladé. Z čeho vznikla tato zábava ? To již nestačí mnohým zabíjet své soupeře v PC hrách ?? Zdá se vám normální, že dospělí i mladí běhají po lese, oblečeni jako vojáci různých přepadových komand a stříli po sobě ze zbraní, které nejsou k nerozeznání od pravých a cílem je ,,zastřelit co nejvíce svých protivníků ,, Stačí se podívat na foto na oficiálních facebookových stránkách města, kde je tato ,,úderní jednotka,, vyfocena a člověk má pocit, že se jedná o fotku odněkud z bojů na Ukrajině (tam se také takto vojenské bandy fotili) Pokud to provozují dospělí, ať si jezdí střílet k Brnu (tam již to funguje) nebo nikam jinam. V našem městěčku tato zábava nemá co dělat !!!!!!!
RE: Airsoft v našich lesích (starostka Ing. Kateřina Gerbrichová | 17.5.2017 14:34:40)
Vážený pane Češko, dovolím si reagovat na Váš příspěvek. Respektuji Váš názor, jen zmíním pár informací, které vedlo Radu města Velké Opatovice k rozhodnutí vyčlenit místo, kde může spolek Airsoft provozovat svou činnost. Airsoft se v našem okolí provozoval nelegálně již delší dobu a snaha pár jedinců to dělat podle pravidel byla pro nás výzva. Je důležité, že vznikl spolek, který má právní subjektivitu a tím pádem i odpovědnost za svou činnost. K vymezení části pozemku došlo na základě toho, abychom zabránili řádění po všech lesích a opuštěných objektech na našem území naprosto nekontrolovaně, abychom zabránili plašení zvěře a ničení lesního porostu kdekoli. S mysliveckým sdružením jsme vybranou lokalitu konzultovali a byla vybrána jako prozatím nejvhodnější z výše uvedených důvodů. Spolek se zavázal pozemek označit svou činností (informační cedule), řádně užívat a uklízet. Domnívám se, že „lítat po lese“ a to na označeném místě s tím, aby veřejnost nebyla přepadávána kdekoli a kdykoli jinde, je pro mládež či dospělé užitečnější, než trávit volný čas doma u PC her či popíjením nápojů v zákoutích našeho města. Na základě dohody mezi městem a spolkem došlo ke vzájemnému respektování jejich činnosti pod kontrolou.
Nemůžu souhlasit s tím, že ti, co mají airsoft jako koníček, ať si ho jedou užít k Brnu. To bychom, podle Vašeho vzoru, mohli přestat respektovat a podporovat i jiné spolky v našem městě, protože i ty se mohou využívat kdekoli jinde.
Dejme jim šanci ukázat, že jejich činnost a zájem má svůj význam a pokud se budou dodržovat zásady a dohody, tak ať se realizují.
RE: Airsoft v našich lesích (PAVEL | 18.5.2017 14:53:34)
NEZNÁM DŮVOD, KTERÝ VEDL PANA ČEŠKU, K NAPSÁNÍ TÉTO STÍŽNOSTI. VŽDYŤ JSEM SLYŠEL, ŽE SVÉ SYNY Z PRVNÍHO MANŽELSTVÍ VOZIL ZA AIRSOVTOVOU "ZÁBAVOU" DO BRNA. PROČ TEĎ TATO ZBYTEČNÁ DISKUSE.